Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Архітектура Івано-Франківська

Івано-франківський вокзал був побудований в 1866 році, на металевих стовпах, що на пероні, зазначена саме ця дата. Будівля вокзалу має вузькі напівкруглі вікна, колони, що свідчить про мавританський стиль.

 На початку  1890-х років івано-Франківськ, тоді ще Станіславів став залізничним вузлом, у п’яти напрямках розходились колії до Львова, Чернівців, Гусятина, Стрия і Вороненко. Вокзал був першою спорудою в місті де засвітились ліхтарі, ця подія відбулась 13 січня 1897 році. В 1903 році розпочалась перебудова залізничного вокзалу, будівельні  роботи були завершені в 1906 році. Цікавим фактом є те, що на куполі вокзалу була скульптура крилатої богині, та з часом вона була втрачена і не відновлена. Вокзал споруджений з цегли в стилі неоренесанс. В 1999 році відбулась реконструкція будівлі вокзалу. З історії відомо, що в 1930-ті роки з Івано-Франківського вокзалу можна було дістатись без пересадок до Відня і Берліна.

Єдиний діючий зараз, римо-католицький костел Христа Царя, що у Франківську почав споруджуватись у 1925 році, а закінчилось будівництво церкви в 1932 році. Костел розташований по вулиці Вовчинецькій і являє собою величну, високу споруду, що відразу привертає увагу своєю архітектурою. З історії відомо, що костел Христа Царя був зачинений з 1946 року і використовувався під склад аж до 1989 року. В 1989 році костел освятили після передачі його РКЦ і згодом відремонтували. В костелі за кошти громадян Польщі було побудовано каплицю Пам’яті жертвам гітлерівців, страченій польській інтелігенції  в 1941 році. В костелі знаходиться також копія образу Матері Божої Ченстоховської (Белзької)

Івано-Франківська будівля міського суду знаходиться по вул.Грюндвальдській в історичній частині міста. Вулиця названа на честь перемоги у битві під Грюнвальдом 1410 року. Чотирьохповерхова споруда одна з найкрасивіших давніх будівель міста. Тут колись розміщувалась дирекція залізниці. В 1919 році в цьому приміщенні знаходилось міністерство державного секретаріату ЗУНР. Поряд з будинком на Грюндвальдській вулиці височіли пам’ятники Сталіну і Леніну, а в споруді був розміщений обком партії, за радянських часів. З 1994 року це дім правосуддя, на будівлі є напис «SINE IRA ET STUDIO» що з в перекладі з латинської означає «без гніву і упередження» . В 2004 році в день 85-ї річниці біля будинку правосуддя було відкрито пам’ятник на честь проголошення ЗУНР.

По вулиці Вовчинецькій 54 перед залізничним мостом, або ж відразу за ним, якщо рухатись від центральної частині міста, по правій стороні вулиці, височіє церква Св.Йосифа Обручника. Церква датується 1912 роком  і є пам’яткою архітектури.

Церква на Майзлях знаходиться по вулиці Незалежності 181 в Івано-Франківську і є пам’яткою архітектури. При церкві Царя Христа діє монастир отців Василіян. Будівництво греко-католицької церкви почалось в 1928 році і тривало до 1935 року. Архітектор зі Львова спроектував церкву Царя Христа в візантійському стилі з п’ятьма куполами. В радянські часи церква на Майзлях як більшість церков в Україні використовувалась під склад. В 1989 році храм був освячений і з часом відремонтований. В церкві Царя Христа діє кілька хорів, а в монастирі отців Василіян діють численні парафіяльні спільноти.

 

 

 

читайте також на сайті:


Палац графа Бадені

Відпочинок в Яблуниці

Яремче-родзинка Карпат

Манявський скит

Львівськими замками

Свірзький замок

Історичні пам`ятки Одеси

Святі місця, Зарваниця

 

 

423 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус