Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Архітектурні пам'ятки, садиба Рея

Село Псари, зараз село Приозерне, розташоване в межах Рогатинського району Івано-Франківської області, здивує своїх гостей архітектурною пам’яткою. В селі Приозерне серед старих, високих дерев в закинутому парку, височіє садиба Рея.

Село Псари, зараз село Приозерне, розташоване в межах Рогатинського району Івано-Франківської області, здивує своїх гостей архітектурною пам’яткою. В селі Приозерне серед старих, високих дерев в закинутому парку, височіє садиба Рея. Маєток у Псарах датується XVIII-XIX ст.його господарями був графський рід Реїв. Графиня Вільгельміна почала будувати палац на місці старого палацового комплексу, що був зведений в другій половині XVIII ст.

Відомий на той час архітектор зі Львова, Юліан Захаревич спроектував новий палац. Маєток був задуманий в еклектичному стилі, будову було закінчено в 1882 році. Зараз палац можна відвідати без жодних проблем, завітавши в село Приозерне, ви обов’язково запам’ятаєте цю історичну пам’ятку і кремезні дерева, що ростуть на парковій території палацу. Палац не є великим , його можна обійти навколо і оглянути з різних ракурсів. Охочі матимуть змогу зайти всередину маєтку і пройтись  кімнатами, також є можливість оглянути підвальні приміщення, закинута будівля може залишити двоякі враження. 

Дорогою до села Приозерне ви зможете зупинитись біля великого озера, де плавають лебеді і по небі літають чайки. На озері є можливість зустріти і чаплю, пернаті друзі полюбили це неперевершене озеро, яке перетворилося на їхню домівку. Маєток у Псарах за часів Радянської влади був призначений для господарських потреб.

Пізніше палац слугував приміщенням для психіатричної лікарні, а ще згодом, Рогатинський зооветеринарний комплекс заселив в маєток студентів. Перед тим як передати садибу Рею до УПЦ Київського патріархату, тут ще діяв за часи незалежної України жіночий монастир. Садиба Рея без сумніву є родзинкою Рогатинщини, приїздіть і познайомтесь з цим цікавим місцем.

 

 

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

713 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус