Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Бучацький замок, Бучач

Бучач - давнє місто, є одним з найстаріших на Поділлі. Бучач знаходиться в Тернопільській області, назва міста походить від слова «буча», від букових лісів, які колись тут росли. На території міста Бучач були виявлені сліди доби неоліту, залишки поселень давніх племен на березі річки Стрипи.

 Бучач - давнє місто, є одним з найстаріших на Поділлі. Бучач знаходиться в Тернопільській області, назва міста походить від слова «буча», від букових лісів, які колись тут росли. На території міста Бучач були виявлені сліди доби неоліту, залишки поселень давніх племен на березі річки Стрипи. З історії нам відомо що у 1672 р. в Бучачі було підписано мирний договір між Річчю Посполитою і Туреччиною. В 1683 році король Ян Собеський III відвідував місто Бучач. В 1712 році С.А.Потоцький видав грамоту про заснування Монастиря в Бучачі на місці костелу. З 1772 році Бучач відійшов у власність Габсбургів В 1804 році Бучач відійшов до Австрійської імперії.  А в XVIII столітті місто відбудовувалося, в цей час було зведено кілька визначних пам’яток. 

В 1884 році була прокладена залізниця Станіслав-Бучач-Ярмолинці, що сприяло пожвавленню розвитку торгівлі і промисловості, завдяки цьому Бучач перетворився в торгове місто Галичини. В місті функціонувала ткацька фабрика, що була відома своїми виробами і килимами. Протягом 1809-1815р. місто належало Російській імперії. Наприкінці ХV ст. в Бучачі оселилися євреї, згодом була побудована синагога, в XVII ст.. тут налічувалося 150 родин.

В Бучачі народився дідусь відомої особистості, засновника психоаналізу Зигмунда Фройда, Шломо Фройд. В молодому віці дідусь Фройда переїхав до Тисмениці де і народився батько Зигмунда Фройда. Доля євреїв Бучача була дуже трагічна, в 1943 році на пагорбі Федір було страчено 3500 людей.

 Архітектурна пам’ятка, що розташована на території міста Бучач височіє над містом замковими руїнами.  Німі свідки історії західного краю, кам’яні залишки замку Бучача, збудовані з світлого та темно-червного піщаника, датуються ще XII століттям. Є припущення, що перший замок з дерева, ще був зведений в XII столітті Міхалом Абданком. В 1373 році є інша згадка про замок, тоді Бучач був у власності феодалів Бучацьких. За переказами замок мав підземні переходи, що вели до всіх сусідніх замків.

Під мурами були знайдені готичні колони та капітелій, тому початки замку датують з XIV століттям. Товщина замкових стін сягала 3,5-4 метри. Кілька разів бучацький замок руйнувався і кожний раз відбудовувався. Через напади турків і татар замок щоразу отримував нових руйнацій і знову відновлювався. Через дозвіл власників замку, міщани в ХIX столітті почали розбирати замкові мури на свої потреби в основному на будівельні матеріали, внаслідок чого замок призвели до руйнації. Бучацький замок мав велике оборонне значення на Поділлі.

 

 

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

380 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус