Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Зарваниця, чудотворна ікона Божої Матері

 

 Духовним серцем Зарваниці є Чудотворна ікона Божої матері. Саме з цією іконою пов’язане заснування села, перша письмова згадка про село відноситься до 1458 року. Є припущення що Зарваниця  існувала вже у 12 столітті. Щодо назви Зарваниці існує кілька версій. 

 Духовним серцем Зарваниці є Чудотворна ікона Божої матері. Саме з цією іконою пов’язане заснування села, перша письмова згадка про село відноситься до 1458 року. Є припущення що Зарваниця  існувала вже у 12 столітті. Щодо назви Зарваниці існує кілька версій. Одна з версій, що після спустошення монголами Києва у 1240 році ченці зупинились на теренах Галицького та Волинського князівств.

Один із київських монахів за легендою зупинився над річкою Стрипою  біля джерела, де і відбулося Об’явлення Богоматері в іконі, що сяяло надзвичайним блиском. Скоро про це чудо дізналися люди з навколишніх поселень, бо за посередництвом Богородиці досвідчували багато ласк. Ікону встановили у новозбудованій дерев’яній церкві. Невдовзі заснувалося і поселення неподалік святині, яке зараз називається Зарваницею. У польських хроніках згадується що наприкінці 14 століття Зарваниця належала князю Владиславу Опольському.

У 1913 році маєток відкупив митрополит Андрей Шептицький і він належав греко-католицькій митрополії до жовтня 1939 року. Найбільші спустошення Зарваниця зазнала під час турецьких нападів протягом 1648-1704 років. В 1738 році в центрі села було збудовано новий дерев’яний храм і було названо на честь святого Іоана Хрестителя. В храмі було встановлено Чудотворну ікону Божої Матері, а в 1740 році ще один образ – розп’яття Ісуса Христа, який львівський митрополит офіційно визнав чудотворним.

У другій половині дев’яностих років 20 століття розпочалося будівництво Маріїнського духовного центру, біля джерела у Зарваниці. Собор Зарваницької Матері Божої побудований за планами архітекторів Нетриб’яка, Водоп’яна і Гебури, у давньоукраїнському стилі. Чотириярусна дзвіниця має висоту 58,4 метра, на якій встановлено 5 дзвонів. У Зарваниці проводяться щорічні всеукраїнські прощі. Зарваниця є справжнім центром духовності західної України.   

більше фото: http://travel-ok.in.ua/photo/ternopilska_obl/zarvanicja/51

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

ЗАЛИШАЙТЕ  КОМЕНТАРІ  :-) 

466 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус