Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Історичний Івано-Франківськ

Історія створення міста сягає корінням у сімнадцяте століття і пов`язане з родом Потоцьких. Галицькі землі були викуплені для зведення тут фортеці проти набігів кримських татар. Місто свій відлік бере з 1662 року з часу, коли Станіславів отримав магдебурзьке право.

Ратуша - центральна будівля міста, на Площі Ринок, одна з трьох в Україні, зведена в стилі конструктивізму. В 1666 році ратуша вже була збудована з дерева, а в 1672 стала дерев`яно-кам`яною. Ратуша була побудована в стилі пізнього ренесансу. В 1695 році виключно з каменю було побудовано нову ратушу. На горі ратуші височіла постать архангела Михаїла, пізніше це місце прикрашав цісарський орел. В 1868 році ратуша постраждала від сильної пожежі, через що споруда у 1871 році була знову перебудована і видозмінена. В 1915 році ратушу було який раз пошкоджено австрійською артилерією у важких боях, ратуша довший час перебувала в аварійному стані. Ремонтні роботи через брак коштів велись аж до 1939 року. За часи німецької окупації в стінах ратуші були розміщені німецькі урядові служби. В 1957 році фігури орлів що прикрашали ратушу було знято і  замінено на скульптурну абстракцію. З 1959 року до наших днів в приміщенні ратуші діє Івано-Франківський краєзнавчий музей.

Вірменська громада, що проживала в місті в 1663-1664 роках побудувала першу дерев`яну церкву. В 1743 році розпочалося будівництво цегляної церкви і закінчилося в 1763 році. Вірменська апостольська церква, що у місті Івано-Франківську є однією з найстаріших в Європі. Церква спроектована в стилі бароко, з увігнутим фасадом і двома круглими баштами, фрески на стінах виконані яном Солецьким. В 18 столітті в храм було передано чудотворну ікону писарем Домініком, яка 22 серпня 1742 році «заплакала справжніми слізьми». В наш час на щипці церкви знаходиться копія чудотворної ікони, а сам чудотворний образ в1946 році вивезли поляки, який і зараз знаходиться в гданському костелі св.Петра і Павла.

Івано-франківський обласний художній музей, що на майдані Шептицького 8, розміщується в стінах найдавнішої споруди міста, в Колегіальному костелі Пресвятої Діви Марії. Дата зведення костелу невідома, та в 1662 році уже існував зародок парафії і Андрей Потоцький зводив фортечні мури довкола міста. Дерев`яний храм постав досить швидко і вже в 1672 році почалося будівництво мурованого костелу за проектом французьких архітекторів.

В 1720 році в місті розпочалося будівництво єзуїтського костелу. В 1752 році його перебудовували до 1763 року через невдалі інженерні рішення, у мурах храму з`явилися тріщини. Костел був спроектований у стилі австро-баварського бароко, частково з елементами класицизму. В 1764 році була знищена вежа храму. В 1849 році храм передано греко-католицькій громаді. Наприкінці XIX століття за кошти Андрея Шептицького було виконано художнє оформлення і реставрацію собору.

В 1891 році в пишному архітектурному стилі за проектом Юзефа Лапінського була зведена будівля, яка була архітектурною окрасою міста, і де зараз розміщена обласна філармонія. За часів першої світової війни будинок був дуже пошкоджений, реконструкція відбувалась до кінця 1920 років XX століття.

Центральне приміщення Івано-Франківського національного медичного університету розташоване по вулиці Галицькій 7, побудоване в 1894 році, архітектор Баудіш. Будівля слугувала приміщенням першій дирекції залізниць, магістрату, повітовій раді, фінансовій управі. З 1945 року це Станіславський медичний інститут, з 1992 року академія , 2008 року національний університет.

За час існування цієї споруди вона не змінювала свого призначення, йдеться про обласну філію Ощадбанку по вулиці Мазепи 14. Будинок побудований в 1884 році за проектом архітектора Меуса. Перша фінансово-кредитна установа, що носила назву «Каса ощадності».

В травні 1914 року, в історичній частині міста було відкрито готель «Австрія» який зведений за рік до відкриття, за проектом архітектора Януша Фредеріка. З 1919-1939 рік готель був перейменований на «Варшава», після 1944 року на «Спартак» з 1960 року він став називатися «Дністер», в часи ЗУНР готель мав назву «Одеса».  Будинок від самого його будівництва був у власності греко-католицької капітули.

В центрі міста Івано-Франківськ неподалік  міської ратуші по вулиці Страчених знаходиться темпель – реформістська синагога, перший камінь якої заклав у 1895 році, Рабин Ісак Горовиць. Проект синагоги розробив віденський архітектор, будівля спроектована в мавританському стилі, частково з елементами неоренесансу.

Свято-троїцький собор, що розташований по вулиці Грюнвальдській був побудований в 1895 році в стилі неоренесансу. До 1946 року діяв по призначенню. А після переселення поляків був закритий і до 1998 року використовувався під обласний архів.

 


 

читайте також на сайті:


Палац графа Бадені

Відпочинок в Яблуниці

Яремче-родзинка Карпат

Манявський скит

Львівськими замками

Свірзький замок

Історичні пам`ятки Одеси

Святі місця, Зарваниця

 

 

376 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус