Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Хотинська фортеця, історія

Державний історико-архітектурний заповідник – «Хотинська фортеця» - одне з небагатьох місць, що неодмінно закарбується в пам`яті назавжди. Ця неперевершена місцина заворожує і величним Дністром і високими могутніми мурами замку, який височіє кремезною твердинею Хотина.

 

В Х столітті князем Володимиром Святославовичем був зведений Хотинський форт, що слугував укріпленням заходу Русі. В той час буковинські землі, саме приєднались до Русі і форт був необхідний для захисту земель де проходили важливі транспортні шляхи. Форт було перебудовано на фортецю, на кам`яному мисі над Дністром виросли могутні фортечні мури хотинської фортеці. Перша фортеця була збудована на місці північної башти. В 1199 році фортеця перейшла до Галицько-Волинського князівства, в середині ХIII століття фортецю було перебудовано Данилом Галицьким і його сином.

Під час цих перебудов, виросли семиметрові стіни і шестиметрові рови, в північній частині було зведено нові невеликі укріплення. В 1349 році Галицько-Волинське князівство захопило Королівство Польське. В склад Угорського королівства Хотин увійшов в 1340 роках, а вже з 1375 року був у складі молдавського князівства. Стефан III – молдавський воєвода значно змінив загальний вигляд хотинської фортеці, перебудувавши її, і розширивши кордони фортеці. Укріплена на новий лад фортеця в 1476 році прийняла оборону і відбила напад турецького війська.

З часом в стінах укріплення були розміщена яничарська залога, через те, що Молдавська держава була васалом Османської Порти. В 1538 році Хотин штурмом було взято поляками, а вже в 1563 році її захопили запорозькі козаки на чолі з Дмитром Вишневецьким і тривалий час її утримували. В 1600 році фортеця далі належала полякам, але в 1620 році армія турків захопила місто. В 1621 році був підписаний хотинський мирний договір, за яким Дністром проходив турецько-польський кордон, внаслідок чого Хотин, поляки передали туркам. Різні військові події пов`язані з хотинською фортецею тривали не одну сотню років. Хотин займали, то поляки, то турки і вже в 1788 році австрійські війська взяли його в облогу, Хотин був в облозі більше чотирьох місяців.

В 1806 році розпочалась російсько-турецька війна і до підписання Бухарестського миру 1812 року царська армія, тримала захопленою хотинську фортецю. За договором, землі між Дністром і Прутом переходили до складу Російської імперії, отримавши назву Бессарабія. На початку ХIX століття Хотинська фортеця зазнала чергових перебудов і була під наглядом військового відомства. фортеця втратила своє оборонне значення і була передана міському управлінню. В наші дні Хотинська фортеця приваблює велику кількість цікавих туристів. Це величне історичне місце є Державним історико-архітектурним заповідником, тут зазвичай проводять фестивалі і свята козацької звитяги.

 

 

читайте також на сайті:


Палац графа Бадені

Відпочинок в Яблуниці

Яремче-родзинка Карпат

Манявський скит

Львівськими замками

Свірзький замок

Історичні пам`ятки Одеси

Святі місця, Зарваниця

 

 

307 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус