Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Манявський скит

  Манявський скит, Хресто-Воздвиженський     Манявський чоловічий монастир, розташований в карпатському селі Манява, Богородчанського  району,  відстань до міста Івано-Франківська 49 км. Манявський скит знаходиться в зелені дерев між карпатських гір.  

  Манявський скит, Хресто-Воздвиженський  Манявський чоловічий монастир, розташований в  карпатському селі Манява, Богородчанського району,  відстань до міста Івано-Франківська 49 км.  Манявський скит знаходиться в  зелені дерев між карпатських гір.  В Манявський монастир приїздить багато туристів  для того щоб відвідати святе місце і просто подихати  свіжим гірським повітрям. Відпочинок в  Карпатах може бути різним, відвідування історичних пам’яток наряду з активним відпочинком буде цікавим і пізнавальним. Манявський скит являє собою архітектурний комплекс дерев’яних і кам’яних будівель, що обгороджений високою кам’яною стіною. Свята обитель має багатовікову історію, що вабить туристів, які цікавляться історією, архітектурною і духовною спадщиною.

більше фото: http://travel-ok.in.ua/photo/ivano_frankivka_obl/manjava_manjavskij_skit/5

 Перші згадки  про заснування Манявського монастиря сягають 13 століття і пов’язані з монахами Іоникієм та Пахомієм,  що після спустошення у 1240 році Києво-Печерського монастиря монголо-татарами досягли Карпат, саме тут поклали початок Хресто-Воздвиженському монастирю. Ще Іван Франко писав про заснування Полонинського Хресто-Воздвиженського монастиря у 13 столітті. Письменник також згадував про Захара Беркута стверджуючи, що він провів три роки в монастирі зі старцями. Монастир відвідував в ті давні часи князь Данило Галицький отримуючи благословення від старців на оборону Батьківщини. Та згодом Полонинську обитель було знищено монголо-татарами що зруйнували багато міст і сіл, і тільки через чотири століття з’явився монастир заснований Йовом Княгиницьким і Феодосієм Манявським 1608 року. Йов Княгиницький  церковно-освітній діяч західних земель Київської Русі, він народився в Тисмениці, освіту здобував в Унівській школі  і Острозі. Феодосій Манявський подвижник та ігумен Манявського скита, він прийшов до Йова в 1608 році. В усіх справах і трудах Феодосій був помічником преподобного Йова. Під його керівництвом була побудована Воздвиженська церква. Манявський скит отримав від Константинопольського патріарха Тимофія ставропігію.

  

З 1621 року Манявський монастир був обнесений кам’яним муром з трьома оборонними вежами за  якими знаходили захист багато людей, що жили поблизу, від нападів турків і татар. В 1628 році Манявському Скиту надано статус  головуючого. Цікавим фактом є те, що за переказами в Манявському Скиті два рази являлась Божа Матір. Манявський монастир відвідували Гетьмани України і митрополити, король речі Посполитої Ян III Собеський. Манявський Скит мав велику бібліотеку, сім храмів, кількість ченців налічувало 200 чоловік. Обитель підтримував гетьман України Богдан Хмельницький, який в 1656 році видав ченцям охоронну грамоту. Під час Польсько-Турецької війни монастир був зруйнований багато ченців було вбито. Є історично підтверджені факти, що в монастирі похований гетьман України Іван Виговський 1664р та його могилу не було знайдено.

  Протягом 1970-1980 р. в  Скиті були проведені реставраційні роботи і після цього монастир був оголошений історико-архітектурним заповідником. В монастир в 2003 році була передана чудотворна ікона Пресвятої  Богородиці Одигитрії – «ізбавительниця».  Дерев’яний Хресто-Воздвиженський собор був відновлений, бо попередній собор згорів у 1914 році . Церква, що височіє посеред монастирського двору чудово вписала в загальну старовинну архітектуру монастиря, вона виконана з дерева  і має кам’яний фундамент.  15 липня 2004 року преподобних Йова і Феодосія Манявських приєднано до лику святих і внесено їхні імена в Православний церковний календар.

  

  Родзинкою Манявського монастиря є блаженний камінь, який знаходиться в лісі недалеко від святої обителі. Щоб дістатися до блаженного каменя потрібно вийти з монастиря і пройтися повз монастирське озеро, далі лісовою доріжкою вгору насолоджуючись красою зелені. Блаженний камінь це-місце молитви  і перше житло монахів, поряд з каменем є джерело, що має чудодійні властивості. Камінь має вигляд великої мушлі в яку можна зайти, або ж  сховатися від дощу, своєрідна ніша, що схожа на давнє житло ченців.

 Манява порадує туристів і водоспадом, що є одним найвищих в карпатському масиві. Манявський водоспад знаходиться в кінці села, в мальовничому місці серед гір, сюди приходить безліч туристів, які полюбляють активний відпочинок.

 Відвідавши село Манява, ви однозначно збагатите свій духовний внутрішній світ.  По теперішній час Манявський скит залишається православним і його можна по праву вважати серцем православної віри західної України.

маршрут Івано-Франківськ - Манява

Більше про Манявський водоспад:

http://travel-ok.in.ua/news/manjavskij_vodospad/2016-10-29-14

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

ЗАЛИШАЙТЕ  КОМЕНТАРІ  :-) 

554 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус