Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Піп Іван

Гірські вершини ваблять все більше і більше туристів, в Карпати. Потік мандрівників збільшується в літній період, так як в зимовий сезон туристам цікавіші гірськолижні курорти. Гора Піп Іван Чорногірський є популярною серед гірських маршрутів.  Інша назва, Чорна Гора, одна з найвищих точок в Карпатах висота 2022м.

 До середини XIX століття не було ще точних вимірів і Чорна Гора рахувалась найвищою вершиною Українських Карпат. Гора знаходиться між івано-Франківською і Закарпатською областями. Гора Піп Іван отримала таку назву через схожість скелі на вершині зі священником в рясі. Є ще інша версія щодо назви гори, начебто на Гуцульщині жив священник Іван, що був поводарем на гору в свята Івана Купала, для збору зілля, яке рахувалося цілющим.

Місцеві жителі Гуцульщини завжди називали гору Попіван. Родзинкою гори є знаходження на ній обсерваторії Білий Слон. Астрономічна і метеорологічна обсерваторія діяла з 1938-1941р. загальна площа 816,26кв м. Історія будівництва сягає початку ХХ століття в 1935 році, Бербецький запропонував запровадити астрономічний відділ в обсерваторії яку мали побудувати в Карпатах. В 1936 році почалося будівництво, стіни шириною 1,5 м  і 1 м на верхніх поверхах. Відкриття відбулося в кінці липня 1938 року, керівником був житель села Микуличин. Тут завжди були присутні польські прикордонники.

На початку Другої Світової війни було вивезене працівниками обсерваторії цінне обладнання. В 1939 році обсерваторія була передана у відання Академії Наук УРСР так як Західна Україна була окупована радянськими військами. Сходження на гору Піп Іван починається з села Шибене, або з іншого боку гори з села Дземброня. Піднімаючись з боку Шибене будьте готові до доволі стрімкого підйому, після дощу під ногами буде болото наполовину з великим камінням, саме тому слід це врахувати при виборі взуття. Підніматись потрібно довго і з невеликими зупинками на відпочинок, дорога широка і зрозуміла. Краса карпатського лісу, високі сосни і ялини перетворюють сходження на гору у приємну і незабутню пригоду. Особливо вам запам’ятається гуцульська полонина, що розташована на третині шляху до вершини. Полонина Веснарка  відкривається неначе рай зі звивистою доріжкою вгору де зеленіють трави з кольоровими квітами. З полонини відкривається велична панорама Карпат, саме тут можна зробити неперевершені фото. Дорога від полонини Веснарка до озера Марічейка менш складна, кілька кілометрів потрібно пройтись майже без підйомів вгору. 

Озеро Марічейка це дивовижне місце в Українських Карпатах, високогірне озеро з холоднючою прозорою водою. Ширина озера 45 м а довжина 88м, висота водоймища 1510 м над рівнем моря. Зазвичай туристи що підіймаються на Піп Іван розбивають біля озера Марічейка наметове містечко. Навіть якщо ваша група складається з кількох людей ви біля озера завжди зустрінете велику кількість туристів в літній сезон. На галявині біля озера є чисте джерело де можна поповнити запаси води для своєї подальшої подорожі. З озера через ліс веде дорога далі по маршруту на вершину гори. Піднімаючись все вище і вище перед вашими очима відкриється неперевершена палітра Карпат. Багато туристів здивуються побачивши, що на вершину деякі охочі туристи дістаються власним автотранспортом, габаритними позашляховиками. Картина видовищна коли тебе обганяє авто і під небезпечним нахилом пробуксовує колесами по кам’яній дорозі.

 Обсерваторія здалека виглядає маленькою спорудою на вершині гори, але діставшись вершини перед нами стоїть кам’яний велетень, що є найвище розташованою будівлею в Україні.  Астрономічну і метеорологічну обсерваторію Білий Слон можна обійти навколо і насолодитись карпатським краєвидом з різних сторін.

 

 

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

ЗАЛИШАЙТЕ  КОМЕНТАРІ  :-)

555 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус