Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Свірзький замок

Подорожуючи Львівським краєм,  доцільним буде відвідати архітектурну і історичну спадщину,  що залишилась нам від  нащадків. Їдучи зі Львова через Бібрку, місто районного значення,  до Івано-Франківська, можна оглянути замок в Старому Селі 1448р,  Свірзький замок і руїни церкви в селі Соколівка.

  Свірзький Замок  є одним з багатьох замків західної України, та відрізняється тим,  що зберігся до наших часів і знаходиться в задовільному стані. Село Свірж розташоване в Перемишлянському районі, Львівської області. Їдучи зі Львова потрібно звернути наліво перед  Бібркою і проїхати ще з 30 хвилин, 22 кілометри. Красива природа села Свірж де розташований замок жодного з відвідувачів не залишить байдужим.  

 

При в’їзді в село відкривається мальовничий краєвид: з одного боку дороги  на пагорбі ростуть старі, високі сосни, а ліворуч височіє великий палац в стилі ренесансу.  Ріка Свірж нагадує озеро, що розлилася біля замку і додає цьому місцю неповторності. Територія де розташований замок є доволі великою, особливістю є її чистота, що безперечно залишає приємні враження. Високі і кремезні дерева в парку, біля палацу нагадують туристам про давню історію Свіржа. Люди кажуть, що тут бачили привид дівчини, яку втопили за зраду в замковій криниці. На стіні замку при вході можна побачити табличку з написом на литині: «Наес domus tempore belli combusta anno Domini MCMXVII reedificatа», а зліва на фасаді гербову ліпнину грифона, що нагадує містичну птаху. При вході в замок побудований міст на високих підпорах, який веде до входу, а знизу викопаний глибокий рів, що оточує палац. Вапнякова порода з рову була використана на будову фундаменту і стін замку. Туристи, які захочуть провести більше часу на території замку зможуть насолодитися прогулянкою навколо палацу, залишаться в захваті від благодатної атмосфери, що тут панує. Саме Свірзький замок обрали для зйомок окремих сцен в кінофільмі «Три мушкетери»  

 

Перша письмова згадка про село Свірж датується 1427 роком, саме тоді його відвідав король Владислав II Ягайло. Зараз село налічує лише 795 чоловік, а раніше (19 ст.) воно мало статус міста. Свірзький замок був побудований в 1482  році і належав роду Свірзьких, двом братам, земельним магнатам. Писемна згадка про замок пов’язана з його господарем і датується 1530 роком. В давні часи замок був оточений  непрохідними болотами, та архітектура замку не могла нести серйозне оборонне значення.  В 1648-1654 роках Свірзький замок здобували козацькі загони. Пізніше в 1672-1675 роках замок витримав облогу турків, що йшли на Львів. Свірзький замок не одноразово змінював своїх господарів, у 17 столітті палац був укріплений і Свірж перейшов до графа Цетнера. Засновник львівського парку Цетнерівка, що є зараз ботанічним садом Львівського національного університету ім.І.Франка,Ігнацій Цетнер - був останнім власником замку, з роду Цетнерів.

Після роду Цетнерів господарями Свірзького замку були: Сєраковські, Старчевські, Віктори, Іласєвичі, Чайковські.  В 20 столітті в замку часто змінювались власники. Під час першої і другої світових війн, Свірзький замок зазнавав руйнацій. Під час першої світової війни замок під час пожежі втратив бібліотеку, згоріли перекриття і дерев’яні дахи, та завдяки графу Роберту (1869-1930)  він був відновлений. В 1939 році Свірзький замок став державним, з приходом радянської влади. В руйнівному стані палац перебував до 1975 року. Заслужений архітектор України Андрій Шуляр підняв питання про реставрацію замку. Реставраційні роботи палацу проводились з 1975-1983 в ці роки замок використовувався під будинок творчості Спілки архітекторів України.  В наш час Свірзький замок також належить Спілці архітекторів України.

 

Поряд з замком побудований в 1546 році костел Успіння Пресвятої Богородиці. За часи століть, костел пережив кілька пошкоджень і був перебудований. Під час другої світової війни костел частково зазнав руйнацій. За радянської влади костел був спалений, а згодом використовувався під склад. В 1994 році храм почав відповідати своєму призначенню, його передали греко-католицькій громаді.

  Галичина і Прикарпаття багате на історичні пам’ятки, саме тому відпочинок в Карпатах можна гармонічно поєднати з туристичними шляхами Західної України.

 

фото старе Село замок

фото с.Соколівка костел Святої Трійці

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

ЗАЛИШАЙТЕ  КОМЕНТАРІ  :-) 

504 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус