Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Визначні пам`ятки Одеси

Морська столиця України славиться не тільки своїм чорноморським узбережжям і одеським гумором, а й може здивувати туристів архітектурними пам`ятками. Мова йде про палац Потоцьких і Воронцовський палац

Морська столиця України славиться не тільки своїм чорноморським узбережжям і одеським гумором, а й може здивувати туристів архітектурними пам`ятками. Мова йде про палац Потоцьких і Воронцовський палац, саме ці дві архітектурні споруди варто відвідати відпочиваючи в Одесі. Визначні пам’ятки архітектури Одеси розташовані в центральній частині міста.

  Палац Потоцьких. Однією з найперших пам’яток Одеси є палац Потоцьких, який датується 1823-1828 роками. Палац знаходиться по вулиці Софіївській. В 1823 році у купця Католікова, придбала ділянку Ольга Станіславівна Наришкіна, дівоче прізвище якої – Потоцька. Ольга Потоцька донька польського магната Станіслава Потоцького, мати Ольги-Софія Клавоне на честь якої в Умані був розбитий Софіївський парк. Щодо авторства палацу є припущеня що, ним швидше є Франческо Боффо- італійський архітектор, або ж архітектор Руско.

Палац Потоцьких побудований в стилі пізнього класицизму. Інтер`єри палацу в стилі еклектизму. В  залах зберігся стародавній паркет з дрібними візерунками.  За історичними даними, з часом ділянки на Софіївській, придбав міський голова Григорій Маразлі. Маразлі запропонував місту передати у дар певну частину власної ділянки для розміщення міських закладів. Передача ділянок відбулась в 1892 році. В 1890 році архітектор Дмитренко, зробив проект Аудиторії. Цей проект був розроблений для Аудиторії народних читань. Зараз в цьому приміщенні розташований Одеський художній музей. Музей у різні періоди мав різні назви: Міський музей витончених мистецтв, Перша державна картинна галерея, Третій Народний художній музей і ін. Експозиція Одеського художнього музею розміщена в 26 залах.

Воронцовський палац.   Граф Воронцов збудував палац за проектом Боффо в 1827 році в стилі ампір. Палац був побудований на самому краю приморського пагорбу, де знаходився будинок поміщика Куликовського. Інтер`єр Воронцовського палацу оформив відомий скульптор і живописець Карл Скотті. На першому поверсі палацу була розташована більярдна, їдальня з великою терасою, бібліотека, велика зала. На першому поверсі також знаходився «китайський кабінет» графині Воронцової, «кімната манускриптів» і «турецька кімната», яка була задумана в готичному стилі з позолотою і в зелено-світлих тонах. Другий поверх Воронцовського палацу доволі стримано оформлений і там були розташовані житлові кімнати. В 1837 році палац відвідав поет Жуковський. Граф Воронцов зібрав багату бібліотеку яку з часом було даровано університету, бібліотека збережена і до наших днів під назвою «Воронцовський фонд». Під час кримської війни в квітні 1854 році англо-французька ескадра сильно зруйнувала будівлю.

Під час бомбардування граф Воронцов хвилювався за свою бібліотеку, за рідкісні книги, що там знаходились. В 1917 році палац слугував приміщенням для нової влади, тут був розміщений штаб Червоної гвардії.  Воронцовський палац з 1936 року – палац піонерів, в наші дні – це Палац дитячої та юнацької творчості.

 

 

читайте також на сайті:


Палац графа Бадені

Відпочинок в Яблуниці

Яремче-родзинка Карпат

Манявський скит

Львівськими замками

Свірзький замок

Історичні пам`ятки Одеси

Святі місця, Зарваниця

 

 

509 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус