Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Замок Шенборна Закарпаття

Подорожуючи західною Україною неможливо обійти увагою надзвичайну красу замків Закарпаття, а особливо замок Шенборна в селі Карпати Мукачівського району. Мисливський палац Шенборнів знаходиться між Сусково та Чинадієво. 

Подорожуючи західною Україною неможливо обійти увагою надзвичайну красу замків Закарпаття, а особливо замок Шенборна в селі Карпати Мукачівського району. Мисливський палац Шенборнів знаходиться між Сусково та Чинадієво. Замок Шенборна розташований на великій, парковій території санаторію «Карпати» і відноситься до пам’яток архітектури національного значення. Територія санаторію «Карпати» разом складає 19 гектарів, парк Шенборна закладений ще в 1848 році з цінних декоративних рослин. Парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва.

В замок Шенборна цілий рік приїздять туристи з цілої України, плануючи відразу подорож і по іншим замкам Закарпаття. Уважно вивчивши маршрут по Закарпатській області є можливість запланувати незабутню і пізнавальну подорож: замок Шенборнів в селі Карпати, Мукачівський замок Паланок і Ужгородський замок, який знаходиться в центрі міста Ужгород. Про замок Шенборна можна розповідати довго і про його красу і його історію. Шенборн – німецька аристократична династія X ст. Ервін Фрідріх Шенборн, представник п’ятого покоління з роду Шенборнів.  Палац зведений графом Ервіном Фрідріхом Шенборном Бухгаймом в 1890-1895 р. біля замку був розбитий сад дендрарій, а в центрі парку декоративне озеро з обрисами кордонів Габсбургів.

Гості санаторію "Карпати" мають змогу зайти в замок і пройтись просторими залами, старими дерев’ними сходами, тут є красиві каміни і геральдичні леви. Маленьким туристам тут також буде неодмінно цікаво, адже тут на території санаторію «Карпати», можна побачити дорослих оленів і оленят. Неповторна атмосфера парку з його старими деревами, декоративних порід, неодмінно закарбується в пам’яті гостей замку Шенборна. В парку росте приблизно 50 видів декоративних рослин: розовий бук, італійська глиниця, канадська ялина, сакура, самшит, гортензія. В глибині парку серед високих дерев, доріжка веде до джерела «Молодості і краси».  Вода з джерела «Молодості  і краси», рахується цілющою, так як серед  дерев є бювет з корисною мінеральною водою. Туристів приваблює і історія цієї фантастичної місцини і джерело і декоративний парк з маєтком. Палац графів Шенборнів побудований у неоромантичному стилі, в поєднанні з готичними, та романськими мотивами. Особливістю замку є те, що він має 365 вікон, 52 димоходи та 12 входів.

В парку є дві скульптурні композиції, також різьблені дерев’яні скульптури, замок оздоблений багатим декором на тему геральдики роду графів Шенборнів. На башті знаходиться годинник з курантами. Представники родини Шенборнів були найбільшими землевласниками Закарпаття. Палац рахувався графською мисливською резиденцією, сюди господарі запрошували своїх гостей, аристократів з Відня і Будапешту. Не обійшлося без містики, як майже кожний палац має свою легенду, тут також переповідають про привид графині, дружини графа Шенборна.  До 1944 року власником замку залишався граф Георг-Ервін фон Шенборн, який пізніше повернувся в Австрію. В наші часи до Мукачева приїздив племінник графа Георга-Ервіна, з нагоди століття освячення римо-католицького собору. Зараз санаторій «Карпати» відвідують і відпочиваючі і туристи.

Санаторій «Карпати» в селі Карпати Мукачівського району рекомендується хворим на серцево-судинні, та неврологічні захворювання, також опорно-рухового апарату, шлунково-кишкового тракту. Замки Закарпаття - це змішання стилів і довершена архітектура, вони безперечно є історичною і культурною спадщиною України.

 

 

читайте також на сайті:


Історичний Бучач

 

Подорож Закарпаттям

Батьківщина Роксолани

 

Садиба Рея в Приозерному

Літній відпочинок на морі

 

Древній Галич

Сходження на Піп іван

 

Залізний Порт

 

 

494 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус