Пошук

Бронь готеля

Booking.com

-

Booking.com

Заповідники України

Перелік історико-культурних заповідників України

 

Національний заповідник "Давній Галич"

Заповідник існує на базі комплексу пам'яток історії та культури, об'єднаних між собою історично і ландшафтно. Він є культурно-освітнім і науково-дослідним закладом. Основною метою діяльності Заповідника є виявлення, дослідження, реставрація, збереження, популяризація та використання культурної спадщини давнього Галича.

Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"

Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав" - один з провідних і найбільших наукових та культурно-освітніх закладів України. Заповідник існує на базі комплексу визначних пам'яток історії та культури, різноманітних музейних колекцій, що мають велике історичне й художнє значення.

 

Національний заповідник "Софія Київська"

Серед збережених на теренах Східної Європи пам'яток архітектури всесвітньо відомий собор Святої Софії у Києві є найстародавнішим.
12 грудня 1990 року архітектурний ансамбль Софійського собору та монастирський комплекс Києво-Печерської Лаври було внесено до cписку Всесвітньої спадщини Конвенції про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини.

 

Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник

У травні 2001 року Постановою Кабінету Міністрів України від 29.05.2001 року №583 «Про Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник» на базі комплексів пам‘яток у містах Кременця та Почаєва Тернопільської області було створено Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник.

 

Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця"

Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця" - це безцінні пам'ятки історії, архітектури, культури, археології і природи: палацово-парковий ансамбль К.Розумовського, Будинок генерального судді В.Кочубея, Музей археології Батурина, Воскресенська церква-усипальниця гетьмана К.Розумовського, парк "Кочубеївський", Миколо-Крупицький монастир, Цитадель Батуринської фортеці, Пам'ятник жертвам Батуринської трагедії 1708 року, Могила П.І.Прокоповича - основоположника вітчизняної науки про бджільництво.

 

Національний історико-меморіальний заповідник "Биківнянські могили"

Упродовж 1937-1941 років Биківнянський ліс був місцем таємного поховання жертв масових політичних репресій, розстріляних співробітниками органів НКВС. Територія "спецділянки НКВС УРСР" у Біківнянському лісі є найбільшим похованням серед подібних на території України, а також, входить до трійки найбільших поховань періоду сталінізму в колишньому СРСР.

 

НАЦІОНАЛЬНИЙ ІСТОРИКО-МЕМОРІАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК "БАБИН ЯР"

Бабин Яр у Києві - це всесвітньо відоме місце трагедії, що стала символом Голокосту. Тут в роки фашистської окупації (1941-1943 рр.) за національною належністю та за ідеологічною ознакою фашистськими карателями було розстріляно понад 100 тисяч мирних громадян - військовополонених, підпільників, партизанів, заручників, членів ОУН, психічно хворих.

 

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани

Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани створено згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.2001 р. № 1508 як науково-дослідний та культурно-просвітницький заклад, що забезпечує вивчення, охорону, реставрацію і використання об'єктів культурної спадщини в межах визначеної заповідної території.

 

Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній"

Заповідник було створено в 1967 році як Чернігівський філіал Державного архітектурно-історичного заповідника "Софіївський музей". З 1978 р. його було перетворено на Чернігівський державний архітектурно-історичний заповідник.

Державний історико-культурний заповідник "Хотинська фортеця"

Заповідник створено з метою збереження пам'ятки архітектури національного значення - Комплексу споруд фортеці ХІІІ-ХVІІІ ст. Хотинський замок, споруджений на рубежі Х-ХІ століття на скелястому мису заввишки 20 метрів, розташованому між каньйоном Дністра і вузьким дугоподібним каньйоном струмка, який огинав цей мис із західного і північного боків.


Національний заповідник "Хортиця"

Хортиця - найбільший острів на Дніпрі площею у 23,5 кв. км. Розташований він між двома унікальними природними комплексами - порогами Дніпра, затопленими під час будівництва Дніпровської ГЕС, та плавнями Великого лугу Запорозького. Таке розташування спричинило утворення на Хортиці дев'яти природно-територіальних комплексів.

Національний історико-архітектурний заповідник "Кам'янець"

НІАЗ "Кам'янець" - містобудівний комплекс Старого міста площею 121 га, що розташувався на високому кам'янистому острові, який відокремлений від решти міста глибоким каньйоном р. Смотрич, і лише вузький перешийок з'єднує його з містом.

Національний заповідник "Глухів"

Національний заповідник "Глухів" створений відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.1994 До складу заповідника входить 7 пам'яток національного значення та 30 пам'яток місцевого значення.

 

Національний історико-культурний заповідник "Качанівка"

Національний історико-культурний заповідник "Качанівка" створений згідно з наказ ом Міністерства культури Української РСР "Про створення Державного історико-культурного заповідника в селищі Качанівці Чернігівської області"

 

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин"

Національний історико-культурний заповідник "Чигирин" створений згідно з Постановою Ради Міністрів Української РСР від 7 березня 1989 До складу заповідника входить 4 пам'ятки національного значення та 25 пам'яток місцевого значення.

 

Державний архітектурно-історичний заповідник "Стара Умань"

Державний архітектурно-історичний заповідник "Стара Умань"
створений згідно з Розпорядженням Президента України від 18. 04. 2005 р.
До складу заповідника входить 69 пам'яток архітектури, 24 пам'ятки історії, 6 пам'яток монументального мистецтва.

 

Шевченківський національний заповідник

Шевченківський національний заповідник - культурно-освітній та науково-дослідний заклад, створений на базі комплексу пам'яток (об'єктів) культурної спадщини та пам'яток природи, пов'язаних з життям і вшануванням пам'яті Тараса Шевченка та призначений для здійснення їх комплексного наукового дослідження та охорони.

 

Державний історико-культурний заповідник у місті Жовкві

У 1994 році за ініціативи місцевих органів влади, громадських організацій та львівських науковців Кабінет Міністрів України, враховуючи особливу історичну, наукову і архітектурну цінність комплексу пам'яток історії, містобудування, архітектури та природи м. Жовкви, оголосив територію центральної частини міста Жовква державним історико-архітектурним заповідником.

 


Національний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка"

Державний історико-культурний заповідник "Батьківщина Тараса Шевченка" створений на базі об'єктів культурної спадщини та пам'яток природи, пов'язаних з життям і творчістю Тараса Шевченка з метою збереження Шевченківських меморіальних місць. До складу заповідника входить 17 пам'яток місцевого значення

 

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Заповідник був створений 88 років тому на території національної святині українського народу Києво-Печерської лаври. На території знаходиться ряд провідних музеїв країни, державні наукові, культурно-освітні, мистецькі та громадські інституції.
До складу заповідника входять 46 пам'яток національного значення та 93 пам'ятки місцевого значення.

 

Національний історико-меморіальний заповідник "Поле Берестецької битви"

У 1910-1914 рр. на о. Журавлиха, в с. Пляшева (теперішня Рівненська область, Радивилівський район) було споруджено меморіальний комплекс "Козацькі Могили" на честь загиблих в Берестецькій битві 1651 р. і засновано Свято-Георгіївський чоловічий монастир на "Козацьких Могилах".

 

Національний історико-археологічний заповідник "Кам'яна Могила"

Кам'яна Могила - унікальний пам'ятник первісного мистецтва - розташована у заплаві річки Молочна, поблизу селища Мирне Мелітопольського району Запорізької області (висота пагорба 12 м, площа - 1,3 га). Цінність скельних зображень Кам'яної Могили полягає не лише у тривалості їх існування, але й у тому, що вони віддзеркалюють здобутки інтелектуального життя різних народів.


Державний історико-культурний заповідник у місті Белзі

Заповідник створений у 2001 році згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1678. Заповідник є науково-дослідною та культурно-просвітницькою установою, що забезпечує виявлення, дослідження, збереження, популяризацію та використанння культурної спадщини Белза і довкілля.

Національний заповідник "Замки Тернопілля"

Заповідник був створений 8 лютого 1994 року на базі архітектурного комплексу Збаразького замку XVII століття, церкви Преображення Господнього 1600 року, ансамблю споруд монастиря ордену отців Бернардинів, які є пам'ятками архітектури національного значення, низки інших пам'яток міста та району.

 

читайте також на сайті:


Палац графа Бадені

Відпочинок в Яблуниці

Яремче-родзинка Карпат

Манявський скит

Львівськими замками

Свірзький замок

Історичні пам`ятки Одеси

Святі місця, Зарваниця

 

 

389 /
avatar

Гарячі тури

Авіаквитки

Квитки на автобус